""
""

Sprema se mušema: Roma ponovo u Ligi šampiona! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 19.04.14. | 22:56

Vučica slavila na izuzetno teškom gostovanju u Firenci pogotkom Radže Najngolana i posle tri godine pauze obezbedila povratak u evropsku elitu – 0:1

Kakava sezona za rimsku Vučicu! Roma je četiri kola pre kraja ovogodišnje Serije A obezbedila direktan plasman u Ligu šampiona, posle tri godine odsustva iz elitnog takmičenja. Rimljani su savladali Fiorentinu na Artemio Frankiju pogotkom Radže Najngolana u 26. minutu i pobegli trećeplasiranom Napoliju na nedostižnih 14 bodova razlike – 1:0 (0:0).

Rimljani još uvek imaju teoretske šanse da dostignu i torinski Juventus, ali je zaista teško očekivati da će Stara dama ispustiti velikih osam bodova prednosti u finišu sezone.

Vučica je daleko bolje otvorila meč, u osmom minutu je Žervinjo promašio potpuno prazan gol domaćih nakon pravovremenog pasa Adema Ljajića, ali je njegovu grešku ubrzo ispravio odlični belgijski vezista.

Ljajić, koji je odigrao jedan od boljih mečeva u dresu Vučice ove sezone, majstorski je spakovao pogodak borbenom Najngolanu, koji je snalažljivo nadmudrio Neta i postigao odlučujući gol na ovom meču.

Domaći tokom kompletnog meča nikako nisu uspevali da nađu rešenje za odlični vezni red Rimljana, pa su vrlo retko ulazili u šanse. U samom finišu prvog poluvremena nakon prekida Paskvala lopta je pogodila Totija u ruku, ceo stadion je skočio na noge, ali je sudija Macoleni samo odmahnuo rukom.

U drugom poluvremenu gostima je uspeo da pripreti samo još Kvadrado, ali do promene rezultata nije došlo.

Vučica je poslednji put u grupnoj fazi Lige šampiona igrala u sezoni 2010/2011. kada je stigla do osmine finala, ali je eliminisana od Šahtjora iz Donjecka.