Sporting sprečio šok u Lisabonu: Moreirense umalo da uzme skalp, ali je Montero reagovao uz zvuk pištaljke! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 14.12.14. | 20:59

Ludnica sa nerešenim ishodom...

Igrači Sportinga

Posle 11 godina posta i gotovo redovne kapitulacije pod naletom Sportinga, fudbaleri Moreirensea imali su možda i najbolju priliku da crnu seriju konačno prekinu i od lisabonskih Lavova napravi male mace. Ali, na kraju su ipak morali da se zadovolje jednim bodom, a za sve je kriv Fredi Montero, koji je u sudijskoj nadoknadi sprečio iznenađenje i tako zadržao ekipu u trci za sam vrh Primeire - 1:0.

Iako je domaćin opsedao gol rivala tokom svih 90 minuta, Moreirense je prvi uspeo da stigne do gola, praktično iz jedine prave prilike na utakmici. Strelac je bio Ramon Kardozo u 35. minutu, posle slabe reakcije odbrane Sportinga.

Međutim, i pored gola zaostatka domaćin nije odustajao, pretio je konstantno i na kraju se upornost donekle isplatila. U drugom minutu sudijske nadoknade Montero je uspeo da konačno probije bedem gostiju i zavuče loptu u gol, a jako malo je falilo da u nepunih minut Sporting stigne i do potpunog preokreta! Ali, odbrana Moreirensea se nije dala...