""
""

Sporting ima napadača za titulu: Montero razmontirao i Setubal! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.10.13. | 23:31

Neverovatni Kolumbijac postigao još dva pogotka u Primeiri i sad ih ima ukupno devet na sedam odigranih mečeva

Novo kolumbijsko čudo u Portugalu. Četiri godine se igrao u američkoj MLS ligi, potom se vratio u domovinu, a tek sa 26. godina zaigrao u Evropi, gde je konačno pokazao svoj raskošni talenat.

Napadač Sportinga Frendi Henkjer Montero Munjoz bio je najzalužniji za još jedan ubedljiv trijumf Sportinga iz Lisabona, ovoga puta protiv neubedljivog Setubala na Žoze Alvaladeu – 4:0 (1:0). Nezaustavljivi Kolumbijac je na sedam dosadašnjih utakmica u Primeiri postigao ukupno devet golova.

Gosti su se držali sve do 40. minuta, kada je Montero sjajno presekao dodavanje igrača Setuabala, lagano zalomio Karlosa Servina i pokrenuo seriju pogodaka svog tima.

Drugi gol za zeleno-bele postigao je Andre Kariljo u 58. minutu, a onda je Montero na asistenciju Pirisa i definitivno rešio pitanje pobednika.

Konačan rezultat na ovom meču postavio je Adrijen Silva u 75. minutu iz penala.

Sporting je ovim trijumfomn preuzeo lidersku poziciju od Portoa, koji sutra gostuje Aruki.