"Kuman"

Šou u Valvijku: Breda pomogla RKC da izađe iz krize

Vreme čitanja: 1min | pet. 01.11.13. | 23:44

Izabranici Nebojše Gudelja častili domaćina sa penalom i autogolom

KumanRKC je definitivno izašao iz krize. Klub iz Valvijka, posle remija sa Ajaksom u prethodnom kolu kada je prekinuo crni niz od sedam uzastopnih poraza, pobedio je Bredu sa 3:0 zahvaljući greškama protivnika. Van Hovelen je u 7. minutu uspeo da načne goste, koji posle toga nisu znali gde udaraju.

Izabranici srpskog stručnjaka Nebojše Gudelja prvo su omogućili domaćinu da duplira prednost, tako što su skrivili penal u 15. minutu, a sa bele tačke precizan je bio Duits. Još kada je Rover u 25. minutu postigao autogol svi su pomislili da će u nastavku igre doživeti katastrofu.

U drugom poluvremenu RKC je nastavio u istom ritmu. Uspeli su i da zatresu mrežu gostiju u 58. minutu, ali je gol poništen. Kada je Hovelen dobio drugi žuti, odnosno crveni karton u 76. minutu, morali su da spuste ručnu i meč rutinski privedu kraju.