"Očajan: Lukas Alario"

Šok na Monumentalu! Šampion izbačen iz Kopa Libertadores (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 05.05.16. | 11:07

Ekvadorski Independijente odbranio 2:0 iz prvog meča i eliminisao River na njegovom terenu u osmini finala

Očajan: Lukas Alario

Pokušaj River Plate da odbrani titulu šampiona Južne Amerike doživeo je noćas veliki fijasko. Ekvadorski Independijente del Vale odoleo je na Monumentalu, izgubio samo sa 1:0, pa je zahvaljujući trijumfu u prvom meču od 2:0 prošao u četvrtfinale Kopa Libertadores, odnosno južnoameričke Lige šampiona.

Argentinski gigant nije uspeo da nadoknadi dva gola deficita iz prvog meča odigranog na Ekvadoru, iako je dominirao tokom svih 90 minuta revanša. River je imao inicijativu i dobre šanse, ali je samo jednom uspeo da zatrese mrežu gostiju i to zahvaljujući udarcu Lukasa Alarija u 79. minutu.

Prednost od četiri gola iz prvog meča pomogla je Sao Paulu da prođe dalje uprkos porazu od Toluke (1:3) na gostovanju u Meksiku. Domaćin je poveo preko Uribea u 18. minutu, publika se nadala podvigu, ali je izjednačujući pogodak Mišela Bastosa u 51. označio kraj svim nadama.

Golovi Enrikea Traverija u 61 i još jedan Uribea u 87. nisu značajno pomogli meksičkom timu koji je eliminisan, pa je samo Pumas ostao kao predstavnik ove zemlje u Kopa Libertadores.

Osim Sao Paula, čast Brazila u završnici braniće i Atletiko Mineiro koji je u revanšu savladao argentinski Rasing sa 2:1, pa se posle 0:0 iz prvog meča plasirao u četvrtfinale. Koban po zemljake bio je Argetinac Lukas Prato koji je u 72. minutu postigao pogodak vredan plasmana u narednu rundu za brazilski tim.

Ako su Sao Paulo i Atletiko uspeli, Korintijans nije. Urugvajski Nacional iznenadio ih je na njihovom terenu, hrabrom igrom stigao do remija 2:2, koji mu je doneo plasman u četvrtfinale nakon 0:0 iz prvog meča.

Gosti su poveli preko Nikolasa Lopeza već u četvrtom minutu, pr enego što je Luka u 14. izjednačio nas 1:1. Santijago Romero je u 57. vratio prednost gostima, a kada je Andre promašio penal u 85, a koji minut kasnije i Fagner isključen kod domaćina bilo je jasno da nema ništa od preokreta i da urugvajski tim ide dalje.