""
""

Slom ekipe u koju je uloženo 40.000.000 evra: Golman Rižikov upropastio Rubin tragičnim potezima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 19.08.16. | 20:31

Anži preokretom do slavlja u Kazanju, domaćin promašio penal

Šok za šokom u Tatarstanu. Skupoceni sastav Rubina ne može nikog da pobedi na početku nove sezone. Tim u koji je tokom leta uloženo oko 40.000.000 evra i koga su ruski mediji najavljivali kao pretendnta na titulu ponovo je razočarao navijače. Ovoga puta bodove ispred nosa dvostrukom prvaku odneo je Anži, savladavši ga na njegovom terenu u premijernom susretu četvrtog kola - 2:1.

Apsolutni tragičar ekipe Rubina je golman Sergej Rižikov. Iskusni čuvar mreže, kome je ovo osma sezona u timu iz Kazanja, napravio je veliki propust u 54. minutu, tako što je napustio svoj gol u nameri da bokusuje loptu, ali ju je promašio. To su gosti iz Mahačkale uspeli da kazne i preko Lorenca Ebicilija potopuno preokrenuli rezultat.

Sve do tog trenutka Rubin je bio bolji tim, vodio zahvaljujući pogotku Maksima Kanunjikova koji je iskoristio dodavanje Aleksa Songa, ali utisak da je Rižikov mogao bolje da reaguje i pre prvog gola Anžija, kao i kasniji propust, ozbiljno su uzdrmali sastav Havija Grasije koji se do kraja nije oporavio.

Čak mu nije vredeo ni jedanaesterac u 85. minutu. Promašio ga je rezervista Igor Protnjagin.

Srbin Marko Dević igrao je za domaćina 67 minuta, dok je bivši štoper Crvene zvezde Darko Lazić igraop 90 minuta za Anži i zaradio žuti karton.