"Kardozo"

Slavljeničko veče Benfike: Kardozo stigao Nuna Gomeša na 10. rođendan Luža (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | ned. 27.10.13. | 20:37

Paragvajski napadač postigao 100. prvenstveni gol

KardozoOskar Kardozo ušao je u istoriju Benfike. Paragvajski napadač postigao je 100. prvenstveni gol (165. ukupno) u pobedi nad Nasionalom rezultatom 2:0 na 10. rođendan stadiona Luža i izjednačio rekord legendarnog Nuna Gomeša.

Domaćin je u pravim trenucima postigao oba gola, na početku prvog i drugog poluvremena. Na asistenciju KardozaGiljerme Sigueira zatresao je mrežu gostiju već u 15. minutu i doneo saigračima olakšanje u nastavku meča. Potom je Kardozo stupio na scenu i u 49. minutu duplirao vođstvo i slomio svaku nadu Nasionalu da može da izvuče makar remi.

Od srpskih reprezentativaca Nemanja Matić je proveo svih 90 i kusur minuta na terenu, Filip Đuričić na klupi za rezervne igrače, a ostali na tribinama.