"Fejenord"
"Fejenord"

Sjajan meč u Roterdamu, Fejenord srušio lidera (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.02.13. | 14:34

Domaći tim posle preokreta savladao PSV rezultatom 2:1 i prišao mu na samo tri boda

Fejenord

Sjajan meč u Roterdamu! Pobedom protiv PSV-a rezultatom 2:1 (0:1), Fejenord je srušio lidera i primakao mu se na samo tri boda zaostatka. Iako su gubili na poluvremenu, domaći tim je u nastavku uspeo da preokrene rezultat. Gosti su poveli u 34. minutu preko Džermejna Lensa. Poigravali su se igrači Fejenorda na sredini terena, što je iskoristio Tim Matavž, oduzeo loptu i sjajno uposlio Lensa kome nije bilo teško da pogodi mrežu.

Samo što je počelo drugo poluvreme Fejenord je izjednačio. Ruben Šaken je idržao duele sa odbranom PSV-a, matirao golmana Vatermana i najavio preokret. Polovinom drugog poluvremena, tačnije u 68. minutu, Gracijano Pele je maestralno savladao Vatermana koji je samo ispratio loptu u mrežu. Pokušao je PSV da spasi makar bod iz ovog meča, ali nije uspeo.

Fejenord je odlično iskoristio kiks Tventea i pretekao ga na trećem mestu dok su Filipsovci i dalje prvi na tabeli sa 50 bodova, ali u slučaju pobede Ajaksa oba tima će imati isti broj bodova.