""
""

Siti ne blista, ali pobeda je tu! Nasri i Aguero za mir u kući pred PSŽ (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 09.04.16. | 20:34

Reprezentativac Srbije Aleksandar Kolarov izborio penal nakon kojeg je Aguero dao izjednačujući gol

Mančester Siti štuca, ali nekako taj svetloplavi automobil koji će još dva meseca voziti Manuel Pelegrini drži traku na autoputu ka Ligi šampiona. Građani su večeras na svom stadionu posle preokreta pobedili Vest Bromvič Albion sa 2:1 u meču 32. kola Premijer lige.

Da stvar bude čudnija, Siti je vezao dve pobede u šampionatu prvi put od oktobra prošle godine.

Ipak, kada se na to dodao i povoljan rezultat u prvom meču četvrtfinala Liga šampiona, što remi u Parizu sa PSŽ-om svakako jeste, onda je jasno da navijači imaju određeni razlog za zadovoljstvo.

Siti se ovim trijumfom učvrstio na četvrtom mestu na tabeli, a tri boda doneo mu je snalažljivi Samir Nasri golom u 66. minutu.

Utakmica je, inače, veoma loše počela za Građane jer je Stefan Sesenjon u šestom minutu doveo VBA u vođstvo.

Napao je Siti posle toga još žešće, a Sesenjon je u 19. minutu praktično poništio sve dobro što je uradio jer je napravio penal na Aleksandru Kolarovu.

Siguran sa bele tačke bio je Serhio Aguero kojem je to bio 11. premijerligaški gol u 2016. godini i po tome mu nema ravnog u elitnom engleskom fudbalskom takmičenju.

Ovaj trijumf, koliko god težak, biće dobra uvertira za revanš meč sa PSŽ-om koji se igra u utorak na stadionu Etihad u Mančesteru.