""
""

Simić i Prosinečki previše jaki za “srpski“ Birligi! Fenerov preokret u nadoknadi!

Vreme čitanja: 2min | ned. 24.02.13. | 20:20

Fudbaleri Kajzerija, koji u ovoj polusezoni igra sjajno, savladali Genčlerbirligi u jednom od derbija 23. kola Super lige, i sada se izabranici bivšeg stratega Crvene zvezde nalaze korak bliže evrokupovima - 1:0

Kajzeri u prolećnom delu sezone prosto cveta! Izabranici Roberta Prosinečkog upisali su i četvrti trijumf u poslednjih pet utakmica, uz jedan remi, a ovog puta na putu kaznene ekspedicije turske Zvezde bio je “srpski“ Genčlerbirligi, rezultat je bio 1:0!

Iako je Birligi uputio više šuteva ka golu protivnika, domaćin je bio uspešniji, a jedini gol na utakmici postigao je desni bek domaćih Salih Dursun u 54. minutu posle asistencije Pabla Mušea, a novim trijumfom Kajzeri je prestigao Birligi na tabeli Super lige, i sada se nalazi na osmom mestu sa 32 boda, dok je Genčler stigao do trećeg poraza u četiri meča, i zauzima desetu poziciju sa 29 bodova.

Za Kajzeri ceo meč je odigrao sjajni štoper Marko Simić, a za goste minute su upisali Radosav Petrović, koji je u igri bio do 69. minuta, a kojeg je zamenio upravo Dejan Lekić, dok je bivši as Partizana Nemanja Tomić igrao do 59. minuta. Bivši štoper Crvene zvezde Duško Tošić nije bio u protokolu za meč.

Fenerbahče je na stadionu Šuku Saračoglu gubio golom Kalua Učea od drugog do 60. minuta, nakon čega je poravnanje rezultata doneo Vebo. Taman kada je izgledalo da će se domaćin oprostiti od sva tri boda u ovom meču usledio je buran finiš. Fener je poveo iz jedanaesterca u 90. minutu, da bi Musa Sou pogotkom u četvrtom minutu nadoknade postavio konačan rezultat.