""

Sila iz Roterdama gazi ka tituli (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 29.01.17. | 18:35

Fajenord demolirao NEC Najmehen sa 4:0

Korak po korak, pobeda po pobeda i fudbaleri Fajenorda sve su bliže onome što čekaju skoro 18 godina - tituli prvaka Holandije. Tim iz Roterdama pobedio je na svom terenu NEC Najmehen sa 4:0 u meču 20. kola Eredivizije i sada ponovo ima pet bodova više od prvog pratioca, Ajaksa.

To je Fajenordu bila šesta uzastopna prvenstvena pobeda, a ovaj put nije navijačima trenirao živce. Naime, sve je išlo kao podmazano, jer je dva gola dao već u prvom poluvremenu.

Stiven Berguis je u 30. minutu na najbolji način iskoristio dodavanje Eljera Elije i doneo radost na stadionu De Kajp. U smiraj prvog poluvremena, tačnije u 44. minutu, Elija sada bio u glavnoj ulozi pošto je dao gol, a asistirao mu je Dirk Kajt.

Napadao Fajenord, doduše samo s vremena na vreme, u drugom delu utakmice, ali sve je to delovalo nekako dozirano. Domaćin je potpuno kontrolisao dešavanja na terenu.

A onda su gledaoci videli spektakularnu završnicu u kojoj je Nikolaj Jorgensen sa dva pogotka potpuno „patosirao“ goste.

Ovo je timu iz Najmehena na neki način i spuštanje na zemlju, pošto su navijači pomalo poleteli posle dve vezane pobede u šampionatu.