"Sent Etjen"

Sent Etjen se spasio preko penala u nadoknadi

Vreme čitanja: 2min | ned. 06.04.14. | 16:09

Nica umalo do sva tri boda na stadionu Žofroa Gišar, sada je na potezu Lion

Sent EtjenSent Etjen je bio na pragu poraza kod kuće od Nice, ali je spas stigao u sudijskoj nadoknadi vremena – 1:1. Na stadionu Žofroa Gišar viđeni su žestoki dueli i startovi, sudija je na smirivanju strasti čak morao da podeli sedam žutih i jedan crveni karton. I upravo je taj crveni karton kumovao konačnom ishodu meča. Prethodno su gosti poveli preko Bodmera u 57. minutu, a onda je usledio strahovit pritisak domaćih koji je, na kraju, urodio plodom. Poklekao je Digard u 90+1 minutu, srušio Gilavogija na nedozvoljen način u svom šesnaestercu, a siguran realizatar sa bele tačke bio je Gradel.

Ovom rezultatu najviše su se obradovali dva Olimpika, mada bi njihova sreća bila još veća da je Nica uzela sva tri boda. Lion i Marsej sada imaju priliku da smanje razliku u odnosu na Sent Etjen, koji trenutno beži sedam bodova, tako da borba za poziciju koja vodi u Ligu Evrope može biti i te kako zanimljiva. Pre svega Milan Biševac i saigrači imaju veće šanse, pošto kasnije igraju sa Valensijenom.