"Navijači Lansa"

Sent Etjen je vodio sa 2:0, ali je Tuzgar režirao potpuni preokret Lansa za 16 minuta, ipak Zeleni su na kraju uzeli bod (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 06.02.15. | 22:22

Fantastični golovi N’Guema i Erdinča dovoljni samo za remi, dva pogotka fudbalera koji je u igru ušao u drugom poluvremenu

Navijači LansaDomaćini u 18. minutu odlično otvaraju utakmicu, u 58. krstare ka rutinskoj pobedi protiv jedne od poslednjoplasiranih ekipe prvenstva, 16 minuta kasnije gube jednim golom, a na kraju se ipak raduju osvojenom bodu – i posle neko kaže da Liga 1 nije zanimljiva. Sent Etjen i Lans su odigrali meč kakav još nismo videli ove godine u Premijer ligi, Primeri i Bundesligi, Seriji A – 3:3.

Landri N’Guemo je na startu meča, u 18. minutu, izazvao lavinu domaćih navijača bombom kojom je iznenadio sve na stadionu, naročito protivničkog golmana.

U 58. minutu defanzivac gostiju Ahmed Kantari zaboravlja da se fudbal igra loptom, ista ga pogađa u leđa i dolazi do Fabijena Lemona kojem nije bilo teško da asistira Johanu Molu za drugi gol domaćeg tima, tri boda se već beleže...

Ali onda je na scenu stupio igrač koji je ušao na startu drugog poluvremena – Joan Tuzgar i sa 25 metara šutira toliko precizno da Stefanu Rufijeu nije preostalo ništa drugo nego da se izdere na saigrače. I to samo tri minuta posle drugog gola Zelenih. Osam minuta kasnije Tuzgar ponovo dobija dudel sa Rufijeom, ovog puta sa bele tačke.

A onda prepušta glavne ulogu Pablu Čavariju, a sporednu odnosno ulogu asistenta Dimitiriju Kavareu i domaći navijači su u očaju, za samo 16 minuta su od ubedljive prednosti došli do toga da moraju da jure rezultat.

Ali su uspeli u tome da ga stignu, mada sve zasluge idu Mevlutu Erdinču pošto je Turčin na sličan način kao N’Guemo postigao poslednji, šesti gol na ovoj pravoj reklami Lige 1.