"Časovi fudbala u Vigu"

S-E-L-T-A… Tako se ne piše titula (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 15.02.15. | 22:47

Nedelju dana posle rapsodije protiv Reala Atletiko se obrukao protiv na Balaidosu – 2:0

Časovi fudbala u ViguNe bi Lionel Mesi bio to što jeste da nema da nema Ćavija i Inijeste. I ne bi Atletiko bio šampion Španije da nema Arde Turana i Kokea. A večeras u Vigu četa Dijega Simeonea morala je bez njih. I večeras na Balaidosu videli smo koliko Turan i Koke zapravo znače Jorgandžijama. Nije to isti tim. Kao što ni Selta nije ekipa koja je od 23. novembra do 26. januara osvojila samo bod na devet utakmica. U 23. kolu Primere ekipa iz Galicije - za koju je svih 90 minuta igrao Nemanja Radoja - očitala je favorizovanom gostu lekciju kakvu će u Madridu dugo pamtiti – 2:0!

I nije samo rezultat ono što će pamtiti. Atletiko dugo nije izgledao ovako nemoćno. Kao da je u pitanju tim koji se bori za opstanak, a ne za titulu na Pirinejima. Selta je bila ta koja je diktirala ritam igre. Atletiko je bio sabijen u 25 metara ispred svog gola.

Dugo je doduše trebalo domaćima da pronađu put kroz zgusnutu odbranu. Ipak, Nolito je bio previše raspoložen za igru da bi inače granitna poslednja linija Atletika doveka odolevala. U 59. minutu lako je izbacio iz igre Mirandu, neoprezni Mario Suarez zaleteo se bez razmišljanja… Sudija Huan Martinez nije imao izbora no da pokaže za belu tačku. Nolito se nije uplašio odgovornosti. Kao nekad Alesandro del Pjero - hladnokrvno po zemlji. Uz samu stativu. Selta vodi! Apsolutno zasluženo.

I ne samo zbog potpune dominacije. Atletiko na Balaidosu nije igrao ni nalik onom timu kojem se već pune dve godine divimo. Nije bilo one ratničke rešenosti, borbenosti, nije bilo krvi u igri Jorgandžija, ni one mentalne snage zbog koje su se ove sezone toliko puta dizali iz nokdauna.

Očekivala se reakcija, nastavila se uspavanka. Sa izostankom Turana i Kokea nestala je sva ideja u Simeonovom veznom redu. Potpuna statika. U 71. minutu užasna partija je konačno kažnjena. Mihael Kron-Deli je izbacio Fabijana Oreljanu oči u oči sa Mojom, a ovaj rezantnim prizemnim udarcem rešio pitanje pobednika.

Tek posle tog drugog primljenog pogotka pojavila se boja u licima gostujućih fudbalera. Bilo je prekasno. Možda je sudija Matinez i oštetio Jorgandžije za jedan penal, ali nemaju u Madridu pravo da se bune. Uostalom, do 70. minuta utakmice lopta je 72 odsto vremena bila u nogama Selte.