""
""

Selta ne odustaje! Ernandez presudio u revolveršakom okršaju Agirečea i Aspasa na Anoeti (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 31.10.15. | 23:58

Posle prvog poraza u sezoni, tim iz Viga odgovorio pobedom na uvek teškom gostovanju u Baskiji

Selta definitivno nije samo prolazni hit koji će pući kao mehur od sapounice. Klub sa Balaidosa igra sjajan fudbal ove sezone, a još jedna potvrda je stigla u vidu pobede na gostovanju Real Sosijedadu - 3:2!

U prelepom meču za gledanje sa konstantnom tenzijom i rezultatskom neizvesnošću. Selta je do pobede došla zahvaljujući golu Pedra Ernandeza u 90. minutu meča i sada se šepuri sa trećeg mesta na tabeli sa tri boda manje od Brase i Reala.

Ernadez je na kraju prigrabio ulogu junak iako je ceo meč protekao u golgeterskom obračunu napadača domaćih Imanola Agirečea i centarfora gostiju Jaga Aspasa.

Agireče je načeo goste tako što je umakao pažnji odbrani gostiju, ali Jago Aspas samo šest minuta kasnije poravnao kada je šut Nemanje Radoje skrenuo u mrežu Selte. U 37. minutu opet je Agireče bio brži od svojih čuvara i doneo Mojesovom timu novo vođstvo, ali je Aspas prelepim golom glavom u 56. minutu opet vratio stvari na poečtka.

I kada je izgledalo da će meč biti završen bez pobednika, Argentinac Ernadez je bio brži od pištaljke i Seltu vinuo na treće mesto Primere, a Sosijedadu naneo peti poraz u sezoni.