""

Šeik doneo kup Bordou! (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pet. 31.05.13. | 23:24

Dijabate sa dva pogotka presudio Evijanu u sjajnom finalu – 3:2

Šeik Tidajan Dijabate je junak Bordoa! Sjajni napadač iz Malija je postigao dva pogotka u finalu Kupa Francuske protiv Evijana i predvodio svoj tim do četvrtog trofeja u ovom takmičenju, prvom posle 26 godina pauze – 3:2 (1:0).

Evijan, koji je ove sezone uz puno sreće izborio opstanak u elitnom rangu, odlično se držao tokom većeg dela meča, dva puta prednost ekipe Fransoe Žiloa, ali mu je ovoga puta fortuna okrenula leđa.

Dijabate je još ranije mogao praktično da reši ovaj meč, ali je u 48. mintu primašio jedanaesterac, što je Sagbo samo tri minuta kasnije znalački kaznio.

Pored Dijabaea, koji je u 89. minutu postavio konačan rezultat na ovom meču, u strelce se upisao i Saive, dok je kod Evijana pogodio još Đa Đe Đe u 70. minutu.