Seča favorita u Cvajti

Vreme čitanja: 2min | ned. 09.03.14. | 15:27

Karlsrue savladao Padeborn, FSV zaustavio Gusare. Dinamo ponovo tragičan

Slavlje fudbalera FSV-aNemačka druga liga još jednom je opravdala epitet jedne od najneizvesnijih i najujednačenijih u Evropi, pa su "papirnati favoriti" u nedeljnim susretima 24. kola Cvajte pognute glave napustili teren.

Trećeplasirani Padeborn je, doduše, za protivnika imao neugodni Karlsrue, koji je u igri za promocijom, a veliku želju da se ponovo nađe u eliti jasno je iskazao današnjom pobedom od ubedljivih 4:0!

Manuel Tores je načeo goste, da bi potom dirigentsku palicu preuzeo 23-godišnji Dima Nazarov koji je sa dva gola zapečatio sudbinu Padeborna. Koen van der Bizen samo je sipao so na živu ranu rivala i Karlsrue pogurao baš do treće pozicije na tabeli. Samo bod iza drugoplasiranog Grojter Firta, koji doduše ima meč manje pošto u ponedeljak putuje na megdan Bohumu.

Poraz Padeborna ukazao je šansu Sankt Pauliju da se probije do mesta broj dva, ali je Australijanac Metju Leki rekao – ne! Njegov pogodak već u devetom minutu meča bio je dovoljan za 1:0 za FSV Frankfurt i beg iz opasne zone.

Tragičari dana svakako žive u Drezdenu, pošto je Dinamo golom Idira Ualija stigao do vođstva u susretu sa Fortunom pa su se navijači ponadali da će prekinuti post od sedam mečeva bez pobede (do ovog kola) i osetiti radost prvi put još od 30. novembra.

Ali, u drugom minutu sudijske nadoknade češki štoper Martin Latka ugasio je žar u očima prisalica Dinama za konačnih 1:1.