Sarabija sprečio senzaciju u Andaluziji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.10.18. | 22:43

Sevilja savladala nejaku Uesku u zanimljivom finišu - 2:1

Bilo bi nepravedno da Sevilja nije večeras savladala nejaku Uesku, ako gledamo čisto fudbalski, po prikazanom na terenu.

Ekipa iz Andaluzije poptuno je zasluženo slavila na zatvaranju ovog uzbudljivog desetog kola u Primeri (2:1), zahvaljujući lepim golovima Pabla Sarabije u drugom poluvremenu.

Dominirala je domaća ekipa tokom svih 90 minuta, a pomogao joj je i vrlo rezervisan i odbrambeni stav gostiju koji su pokušali da se odbrani i "iščupa" barem bod. Dugo su gosti i srpski golman Aleksandar Jovanović odolevali, a imali i dosta sreće kada je recimo Franko Vaskez promašio veliki zicer već u devetom minutu.

Sevilji su u prvom poluvremenu poništena i dva gola posle intervencije VAR-a.

Ipak, ništa gosti nisu mogli u 65. minutu kada je Ben Jeder pripremio prvi pogodak Sarabriji, a ovaj doveo Sevilju u vođstvo. Sve je bilo rešeno u 78. posle još jedne sjajne akcije domaćina, a ovaj put Vaskez je majstorski prebacio odbranu Ueske i proigrao Španca, koji je drugim golom zaokružio trijumf svog tima.

Gosti su uspeli u samoj završnici da stignu do počasnog gola preko defanzivca Pulida, ali je on stigao prekasno u trećem minutu nadoknade.

Rekosmo, zaslužen trijumf Sevilje, za prodor na treće mesto na tabeli, dok Ueska ostaje na poslednjem mestu sa samo pet bodova.

ŠPANIJA 1 - 10. kolo

Valjadolid - Espanjol 1:1 (0:1)