"Samu Kastaleho"

Samu centrira, Samu daje gol: Malaga u igri za Ligu Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 02.02.15. | 22:40

Valensija poražena prvi put posle dva meseca

Samu KastalehoDošao je kraj fantastičnoj seriji Valensije. Vezali su Slepi miševi bezmalo dva meseca bez poraza (pet pobeda i dva remija), oduševljavali navijače obaranjem na pleća osvajače evropskih trofeja Real Madrid i Sevilju, ali u Andaluziji nisu izdržali. Ne samo da su pretrpeli prvi prvenstveni neuspeh još otkako ih je Barselona tukla u završnim sekundama meča na Mestalji 30. novembra, nego protiv Malage ni gol nisu uspeli da postignu, pa je domaćin slavio zasluženu pobedu u završnom susretu 21. kola Primere - 1:0.

Trenutak odluke desio se u 25 minutu: četa Havi Grasije lepo je kombinovala po desnoj strani, krilni vezista Samu centrirao, a njegov parnjak po poziciji Samu Kastileho finim golom glavom ostavio tri boda na La Rosaledi i tako postao čak 11. strelac za Malagu ove sezone.

A kad Malaga povede onda to znači i da sigurno pobeđuje, pošto je sačuvala oreol jedine ekipe u španskoj eliti koja je svaki put uspela da sačuva prednost.

Valensija je izvela nekoliko opasnih napada, pokušavala preko Pareha, Rodriga i Negreda, ali nije uspevala da poravna rezultat, a da će se kući vratiti praznih šaka moglo se zaključiti u 73. minutu kad je Žoao Kanselo zaradio drugi žuti karton i olakšao domaćinu put do trijumfa koji je mogao da bude i ubedljiviji da pred kraj Ambrabat nije pogodio stativu.

Malaga je ovom pobedom smanjila zaostatak za Viljarealom na sam tri boda u borbi za plasman u Ligu Evrope, dok je Valensija prepustila Sevilji četvrtu poziciju koja vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.