"Steaua"

Šampion ostao kratkih rukava: Astra je majstor kupova!

Vreme čitanja: 1min | pet. 11.07.14. | 23:19

Četa iz Đurđua slavila posle penala sa 5:3

SteauaPosle pehara u Kupu, stiže i trofej namenjen osvajaču Superkupa! Astra Đurđu je na najbolji mogući način otvorila sezonu 2014/15, pošto je u derbiju sa ljutim rivalom, Steauom slavila posle penala (5:3) i odmah se dokopala slave.

U jednom jako uzbudljivom, neizvesnom i fizički vrlo zahtevnom i grubom meču rezultat je bio 1:1 tokom 120 minuta, a aktuelni šampion Rumunije bio je na samo 15-ak minuta od velikog slavlja.

Tim iz Bukurešta poveo je u samom finišu prvog poluvremena preko Čipčijua, ali je Enače u 74. minutu postigao izjednačujući pogodak, koji je najavio penal završnicu.

A posle 120 minuta... Igrači Astre pokazali su hladnokrvnost i odličnu egzekuciju sa kreča, pošto su svih pet penala izveli bez greške! Jedini promašaj u redovima Steaue imao je Filip, u drugoj seriji.

Astri je ovo prvi trofej osvajača Superkupa Rumunije.