""
""

Rudi dao, Rudi uzeo Hofenhajmu: Dortmund gazio tek sa igračem više (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 28.02.16. | 19:25

Borusija Dortmund preživela je pakao koji joj je na Vestfalenu priredio Hofenhajm. Milioneri su u utakmici 23. kola Bundeslige posle velikog preokreta trijumfovali sa 3:1 i učvrstili se na drugom mestu na tabeli.

Ključni trenutak utakmice bio je crveni karton Sebastijana Rudija u 58. minutu kada je prekršajem sprečio kontranapad domaćina. Prethodno, ovaj fudbaler je u 25. minutu šokirao domaćina i doveo Hofenhajm u vođstvo.

Posle crvenog kartona Dortmund je krenuo da davi goste kao “zmija žabu“ i jasno je bilo da je samo pitanje vremena kada će Hofenhajm da kapitulira.

I to se zaista i desilo u 80. minutu, u periodu kada su možda mnogi već pomislili da će Hofenhajm prirediti pravu senzaciju.

Strelac izjednačujućeg pogotka za Milionere bio je Henrik Mihtarijan, posle asistencije rezerviste Ilkaja Gindogana.

Potpunio preokret domaćinu doneo je nekadašnji napadač berlinske Herte Adrijan Ramos pogotkom u 85. minutu.

Konačan rezultat postavio je Pjer Emerik Obamejan u drugom minutu sudijske nadoknade kada je izmoreni Hofenhajm već potpuno spustio gard.

Srpski internacionalac Neven Subotić odigrao je celu utakmicu u dresu domaće ekipe.

Danak igranju u Ligi Evrope platio je Bajer iz Leverkuzena koji je pao na gostovanju ekipi Majnca – 3:1.

Aspirindžijama će biti potrebno dosta tableta kako bi izlečili glavobolju koju im je zadao Junus Mali.

Turski ofanzivni vezista postigao je dva gola, drugi je bio iz penala i on je otklonio sve dileme oko konačnog ishoda.

Poraz večeras lošeg Bajera samo donekle je ublažio Havijer Čičarito pogotkom u 65. minutu.