""

Rubin u seriji: Portnjagin dva u metu, autogol Jovičića rastužio Amkar (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 04.04.15. | 13:06

Klub iz Kazanja skočio na treću poziciju i pritisnuo CSKA iz Moskve pred derbi sa Zenitom

Na krilima Igora Portnjagina i uz malu pomoć Branka Jovičića, Rubin je na otvaraju 21. kolu ruske Premijer lige kao gost lako izašao na kraj sa Amkarom – 3:0, te petom uzastopnom pobedom skočio na treću poziciju i pritisao drugoplasirani CSKA iz Moskve pred derbi sa Zenitom.

Domaćin, koji se bori za opstanak, odolevao je sve do neposrednog odlaska u svlačionicu na odmor, kada je Portnjagin prvi put na meču pronašao put do mreže. Klub iz Perma pokušao je da se oporavi od šoka na poluvremenu, ali sve je bilo uzalud pošto je Jovičić postigao autogol u 65. minutu i praktično poklonio Rubinu ceo plen. Tačku na „i“ stavio je Portnjagin drugim golom na meču u 81. minutu posle katastrofalne greške golmana Gerusa.

Amkar je u teškoj situaciji, ne zna za pobedu na deset poslednjih mečeva (slavio protiv Rostova 25. oktobra prošle godine) i smeši mu se selidba u niži rang.