"Janga Mbiva"

Roma zabola nož u srce ljutom rivalu i otišla u Ligu šampiona: Đorđevićev gol malo za nebeskoplave, Lacio sada mora da preživi pakao Vezuva! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | pon. 25.05.15. | 19:57

Vučica pogotkom Janga Mbive u 85. minutu zadala fatalan udarac gradskom rivalu i obezbedila drugo mesto kolo pre kraja - 1:2

Janga Mbiva

Pakleni finiš rimskog derbija i Vučicin nož u srce gradskog rivala, koji je u jednom trentku imao treću poziciju u rukama, a ovako za sedam dana na San Paulu u Napulju moraće da ostane neporažen, ako želi da se plasira u kvalifikacije za Ligu šampiona. Roma je kao formalni gost na Olimpiku savladala Lacio rezultatom 2:1 i obezbedila direktan plasman u elitno evropsko takmičenje za narednu sezonu, dok će gradski rival o svojoj sudbini odlučivati u poslednjem kolu.

Domaćin je fantastično započeo utakmicu, u trećem i petom minutu imao dve odlične prilike. Prvo preko Antonija Kandreve, čiji je udarac uspeo nekako da ukroti De Sanktis, a dva minuta kasnije i preko Miroslava Klosea, koji je publici na rimskom Olimpiku priredio možda i promašaj sezone u Seriji A. Nemac verovatno ni sam nije mogao da veruje da je sa samo nekoliko metara glavom uspeo da promaši čitav gol!

Kada je to "preživela" Roma je uspela i sve ostalo na ovoj utakmici. Posle strašnog naleta i Lacio je malo usporio ritam, a zatišje je trajalo sve do početka drugog poluvremena, kada su je ponovo usledio kraći nalet nebeskoplavih u kojem je više nego aktivno učestvovao i srpski reprezentativac Dušan Basta. Desni bek Lacija odlično je sačekao odbijenu loptu u 47. minutu, dobro šutirao, ali je lopta protutnjala pored desne stative gola Morgana de Sanktisa.

Rudi Garsija se u 60. minutu odlučio za prilično nepopularan potez među navijačima Rome. Iz igre je izveo prilično neprimetnog kapitena Frančeska Totija, uveo Ibarba, a u sam špic napada poslao Iturbea. Upravo taj dvojac 13 minuta kasnije bacio je igrače i navijače Lacija u potpuni očaj. Ibarbo je odlično probio po desnom boku, poslao loptu u srce peterca, a tamo je od Dušana Baste brži bio Iturbe, koji je iz neposredne blizine matirao Federika Marketija.

Stefano Pioli je nakon toga posegnuo za neizbežnom izmenom, na terenu se od 76. minuta umesto kapitena Maurija našao srpski napadač Filip Đorđević i za samo četiri minuta zapalio većinski deo Olimpika nakon povratne lopte Klosea.

Ipak, četiri minuta kasnije novi šok za nebeskoplave. Pjanić je sjajno izveo prekid, a Janga Mbiva tako krznuo loptu glavom da je ona završila u samom ćošku gola Lacija, pa Marketi nije imao nikakve šanse, a Lacio dovoljno snage da se ponovo vrati u život.