""
""

Roma iz keca u dvojku za nastavak perfektnog niza (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 16.09.13. | 22:38

Vučica savladala Parmu u gostima sa 3:1 i pridružila se Napoliju na čelu tabele. Strotman najavio da će biti veliko pojačanje

Tabela Serije A izgleda mimo svih očekivanja. Ako je neko i očekivao silno pojačani Napoli na čelu prvenstvene lestvice sa maksimalnim učinkom, onda Romu svakako nije.

Vuičica igra iznad svih očekivanja i večeras je u Parmi pobedom od 3:1 nastavila trijumfalnu seriju i izjednačila se bodovno sa Napolitancima. Izgleda da su trener Rudi Garsija i pojačanja poput De Sanktisa, Maikona, Benatije, Strotmana, Lajića i Žervinja bili pravi pogoci rukovodstva kluba iz prestonice.

Iako je Parma vodila na poluvremenu, Vučica je pokazala mentalnu snagu i napravila preokret. Domaći su u finišu prvog poluvremena došli u vođstvo golom Biabianija koji je udarcem glavom matirao De Sanktisa, ali je drugo poluvreme u potpunosti pripalo Rimljanima. Već posle dva minuta igre u nastavku mladi Florenci je poravnao posle asistencije Miralema Pjanića. Adem Lajić je započeo meč u prvih 11 Rome, ali nije ostavio dobar utisak i zamenjen je u 54. minutu.

Holanđanin Strotman je večeras pokazao zašto ga je Roma platila 17 miliona evra. Genijalnom asistencijom je prebacio odbranu Parme koja je zakasnila da napravi ofsajd zamku. Toti je iskoristio dobro dodavanje Holanđanina i rutinski savladao Mirantea. Konačnih 3:1 postavio je Strotman topovskim udarcem sa bele tačke pošto je Žervinjo prethodno iznudio penal.