"Strelac za Frajburg: Nils Petersen"

Remi u derbiju Cvajte: Sudija Kortus sprečio kec u Lajpcigu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 24.09.15. | 22:10

Drugoplasirani Frajburg odoleo na teškom gostovanju. Domaćinu poništen regularan gol u 39. minutu zbog navodnog ofsajda

Strelac za Frajburg: Nils Petersen

Lajpcig i Nirnberg podelili su bodove u poslednjem meču vanrednog osmog kola Cvajte. Bio je ovo jedan od derbija ove runde drugog po kvalitetu ranga u Nemačkoj, a domaćin je uspeo da izbegne poraz, iako se relativno brzo vratio nakon gola zaostatka.

Gostujući tim trenera Kristijana Štrejha je bolje otvorio meč, a Nils Petersen, nekadašnji napadač Bajerna doveo je u vođstvo Frajburg u 29. minutu. Maksimilijan Filip je lepo uposlio Petersena, a napadač Frajburga je rutinskim udarcem postigao svoj osmi pogodak u sezoni.

U 39. minutu videli smo sporan detalj: Orban je postigao pogodak za RB Lajpcig, koji je glavni arbitar poništio zbog ofsajda u kojem se našao Zelke. Ispostavilo se kasnije da je glavni sudija Kortus pogrešio što nije priznao čist gol domaćinu, zbog čega je negodovalo 27.000 gledalaca na Red Bul Areni.

Ipak, domaćin je stigao do izjednačenja u 47. minutu. Dejvi Zelke je primio loptu u šesnaestercu Frajburga, odakle je precizno šutirao i savladao golmana gostiju Švolova za ispostaviće se kasnije konačnih 1:1.

Ovim remijem Frajburg je ostao na poziciji broj dva sa bodom manje iza vodećeg Sent Paulija, dok je Lajpcig i dalje šesti sa 13 bodova.