""
""

Rajski provod Briža u paklu Istanbula: Bilićev Bešiktaš na rođendan “škartiran” iz Evrope! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 19.03.15. | 22:54

Furioznom igrom u drugom poluvremenu Klub Briž do nogu potukao turskog velikana - 3:1

Zadivli su Stari kontinet hrabrom igrom koja im je pomogla da eliminišu Liverpul. Međutim, večeras su igrači Bešiktaša naišli na malo jače “frajere”. Paklena atmosfera na stadionu Ataturk prozivela je rajski provod fudbalera Briža u glavnom gradu Turske. Tamo gde mnogo jače ekipe jedva spašavaju glavu belgijski predstavnik u Liga Evropi odigrao je na sjajnom nivou i novom pobedom škartirao slavni turski klub sa međunarodne scene. Briž ne samo da je pobedio, nego je furioznom igrom u nastavku do nogu potukao četu Slavena Bilića

Doneo je Klub Briž u prtljag za Istanbul minimalan kapital,koji je ulogu favorite preneo na pleća domaćih igrača. Pritisak moranja sputao je ratnički duh Bilićevih momaka koji su na kraju balade morali da potpišu kapitulaciju – 1:3. Preseo je fanovima domaćeg tima 112.rođendan kluba! Pozdravili su se od Evrope, ali će vrlo brzo shvatiti da su ispali od boljeg tima.

A sve je počelo kao u bajci za fanove Bešiktaša. Domaćin je u pravom trenutku postigao gol. Igrao se 48.minut kada je Mota odapeo šut sa nekih 25 metara od gola Briža. Lopta se kao đule zarila u mrežu belgijskog predstavnika. Činilo se tada da je Briž na konopcima, da će nestati pod uticajem neverovatne buke na Ataturk stadionu. Međutim,  mirnoćom koja odlikuje velike timove Briž je napravio preokret. Prvo je De Suter posle lančane greške odbrane Bešiktaša fenomenalnim trkom i realizacijom izjednačio rezultat, da bi sve dileme otklonio Mbombo u 80.minutu. Do kraja je pomenuti Mbombo se još jednim golom potrudio da postane persona non grata u crno-belom delu Istanbula

Poznat je hrvatski stručnjak Slaven Bilić kao strastveni roker. Međutim, harizmatični Splićanin je ove večeri zajedno sa svojim timom proizvodio falš note…. Bešiktaš je na rođendan izbačen iz Evrope.