"Junak meča u Menhengladbahu Rafael"

Rafael ponovo u metu, Menš u opasnom naletu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 01.12.13. | 19:56

Borusija savladala Frajburg, Hanover rutinski protiv Ajntrahta uz evrogol Hustija

Junak meča u Menhengladbahu RafaelBundesliga ima i četvrtog velikog igrača. Borusija Menhengladbah je po svemu sudeći prebrodila turbulentan početak sezone i krenula da pruža partije kakvim se nadaju njeni navijači. Poslednja žrtva čete Lusijana Favra bio je Frajburg, koji je na Borusija Parku pružio snažan otpor, ali je morao da se pomiri sa minimalnim porazom – 1:0 (0:0).

Gostima je presudio razigrani Rafael, koji je u 62. minutu ispratio akciju Oskara Venta, postavio nogu i pogodio praznu mrežu za sedmi gol u sezoni.

Samo 14 kola u ovoj takmičarskoj godini bilo je dovoljno 28-godišnjem Brazilcu da izjednači svoj rekord iz sezone 2009/2010 kada je briljirao u dresu berlinske Herte. Rafael je očigledno gladan golova i igre.

Kao uostalom i ceo tim Borusije, koji je nanizao i petu uzastopnu pobedu, sedum na isto toliko utakmica na domaćem terenu na kojem Menš ne zna za neuspeh. Sjajna uvertira za okršaj sa Šalkeom u narednom kolu i okršaju direktnih rivala za mesto u Ligi šampiona ili barem njenim kvalifikacijama.

Raspoloženi i silno motivisani bili su i  igrači Hanovera, koji su savladali Ajntraht iz Frankfurta i prekinuli post od sedam utakmica bez pobede – 2:0.

Mame Biram Dijuf je 21. bundesligaškim golom u karijeri, 19. na domaćem terenu, načeo rivala, da bi isključenje Martina Laniga potom značajno olakšalo zadatak Hanovera da meč privede kraju u svoju korist.

Da će se to i desiti postalo je jasno  u 67. minutu kada je Sabolč Husti iz slobodnjaka poslao bombu pravo u rašlje gola Kevina Trapa čime su domaćini treneru Mirku Slomki pokloili i 96. pobedu u elitnom rangu fudbalskog šampionata Nemačke.