""

Puče bruka! Budebuov trk od 60 metara ponizio PSŽ (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 03.12.16. | 18:52

Sveci demolirani na Mosonu - 3:0

Puče bruka u Monpeljeu, domaćin je na svom Mosonu demolirao favorizovani Pari Sen Žermen i naneo mu najteži poraz u ovoj sezoni. Ekipa Frederika Hanca upropastila je sastav Unaja Emerija na kontranapede i otkrila sve nedostatke u igri kluba iz glavnog grada Francuske - 3:0 (1:0).

Ključni trenuci utakmice dogodili su se u finišu prvog i na početku drugog poluvremena. Prvo je Pol Lasan iskoristio nepažnju Serža Urijea, koji je zaboravio bočnog igrača domaćih u 42. minutu, što je ovaj iskoristio i savladao Areolu.

Mladi golman PSŽ-a loptu je iz svoje mreže vadio već u 48. minutu, nakon loše reakcije Markinjosa, ali i hiruški preciznog udarca Škirija.

Domaćin je lukavo odigrao u završnici utakmice, sačekao pravi trenutak i onda na brutalan način postavio konačan rezultat meča. Sve je sam uradio Rijad Budebu, koji je vukao loptu sigurno 60 metara, a onda sjajnim udarcem sa 20 matirao nemoćnog Areolu.

Ovaj poraz je zakomplikovao planove gostiju, koji bi na kraju ovog kola mogli da se nađu iza leđa Monaka i padnu na treće mesto francuske Lige 1. U narednom kolu na Park Prinčeva stiže upravo lider Nica, a Emerijev tim tada neće imati pravo na kiks.