""

PSV slomio Tvente u finišu, Rišairo upisao prvenac, Herakles se zamera velikanima (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.10.15. | 21:52

Ajaks i Fejenord sutra pod pritiskom

PSV Ajndhoven i najprijatnije iznenađenje Eredivizije Herakles će prenoćiti na prvom mestu na tabeli pošto su večeras pobedama preskočili Ajaks i Fejenord. PSV je pobedio Tvente u gostima 3:1 golovima u finišu meča, dok je Herakles takođe u gostima savladao fenjeraša De Grafšap minimalnim rezultatom.

Dugo su Filipsovci lomili otpor Tventea i izgledalo je da će morati da se zadovolje bodom. Mreže se nisu tresle do 52. minutu kada je Luk de Jong u svom karakterističnom stilu glavom pogodio metu i doveo PSV u vođstvo.

Ipak, Zijeh je uspeo da izjednači samo šest minta kasnije i kako je meč odmicao delovalo je da nećemo videti pobednika. Konačno, Jirgen Lokadija u 84. minutu opet vratio Kokuovu ekipu u vođstvo, domaći se još nis oporavili od šoka, a već su primili i treći pošto je Pereiro spakovao u gol loptu koju je promašio De Jong.

Herakles je takođe u finišu došao do pobede na gostovanju očajnom De Grafšapu. Strelac gola vrednog tri boda je bio Bel Hasani u 83. minutu.

Prvenac u dresu Viljema II je upsiao Holanđanin srpskog porekla Rišairo Živković. On je pomogao svom timu da izbori remi od 2:2 protiv Herenvena pošto je 23. minutu načeo goste kada je lepo lobovao golmana Muldera.