""

PSV pogurao Ajaks ka tituli: Tvente pao posle spektakla u Ajndhovenu! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 08.02.14. | 20:38

Kopljanici će sada imati četiri boda više u odnosu na prvog rivala u borbi za pehar

PSV možda ne igra kao nekada, ali zna da otkine bodove favoritima za titulu onda kada se to niko ne nada. Filipsovci su u derbiju gornjeg dela tabele savladali Tvente rezultatom 3:2 i tako pogurali Ajaks ka odbrani titule. Ujedno i prekinuli niz ekipe Mihela Jansena od 12 utakmica bez poraza.

Izabranici Filipa Kokua su utakmicu otvorili jako, pošto su već posle 23 minuta igre imali dva gola prednosti. Prvo je Arijas posle odličnog solo prodora i asistencije Hiljemarka doneo svom timu prednost, da bi Lokadija udvostručio rezultat i gotovo rešio pitanje pobednika.

Ipak, Tvente se vratio u život pogotkom Promesa u samom finišu prvog poluvremena, ali nada gostiju nije dugo trajala. Veću 52. minutu Depaj je još jednom odlično proigrao saigrača, ovog puta Vilemsa, pa je PSV ponovo imao dva gola prednosti.

Gosti su do novog pogotka stigli u 68. minutu, a strelac je bio Ebecilio, a i pored toga što su imali samo gol zaostatka nisu imali snage za nešto više.

Od dresa PSV oprostio se Tim Matavž, koji je u samom finišu utakmice ušao u igru kako bi ga navijači pozdravili. Podsetimo, Matavž će karijeru nastaviti u Rubinu, gde će pokušati da nadomesti odlazak Rondona, koji je pojačao Zenit.

Srpski reprezentativac Dušan Tadić odigrao je svih 90 minuta.