""
""

Prosinečki opet vodio i opet ostao bez bodova

Vreme čitanja: 1min | sub. 19.01.13. | 20:02

Bursa preokrenula protiv Kajzerija i slavila sa 2:1 golovima dvojice Južnoamerikanaca, Bešiktašu samo bod protiv gradskog rivala

Ni u nastavku turskog šampionata, sreća nije ogrejala Kajzeri koji sa klupe predvodi Robert Prosinečki.

Tim iz Anadolije je poražen na gostovanju Bursi sa 2:1 iako je vodio. Kajzeri je poveo u 18. minutu kada je brazilski napadač Bobo krunisao golom akciju Klejtona i Mučea. Ipak, domaći su samo osam minuta kasnije stigli do izjednačenja. Čileanac Pinto je poravnao posle slabe intervencije odbrane Kajzerija. Gol odluke je postigao nekadašanji napadač Porta, Argentinac Fernando Beluši u finišu prvog poluvremena uz veliku pomoć strelca prvog gola Pinta. Imao je Kajzeri inicijativu u finišu meča i nekoliko dobrih pokušaja, pre sveih Pabla Mučea, ali se rezultat nije promenio.

Razočarao je i Bešiktaš koji je na svom terenu odigrao samo 2:2 sa gradskim rivalom Bijukšehirom. Vodili su istanbulski crno-beli Orlovi sa 2:1 golovima Sivoka i Šahana, ali je rezervista Doka doneo bod gostujućem timu, pogotkom u 65. minutu.