"Navijač Spartaka"

Promes raspucan u Saransku, Spartak se ne odriče Evrope!

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.04.15. | 16:57

Promes je oba pogotka na stadionu Start pred 10.000 gledalaca postigao u drugom poluvremenu. Prvi već na samom startu nastavka posle asistencije Denisa Davidova, a drugi u 78. minutu, kada se u ulozi "pakera" našao Patrik Ebert - 1:3

Navijač Spartaka

Fenomenalni vezista Spartaka Kvinsi Promes najzaslužniji je za što je moskovski velikan još uvek u konkurenciji za izlazak na evroscenu. Holanđanin je sa dva pogotka u Saransku gotovo sam srušio domaću Mordoviju i svoj tim popeo na šestu poziciju Premijer lige - 1:3 (0:0).

Promes je oba pogotka na stadionu Start pred 10.000 gledalaca postigao u drugom poluvremenu. Prvi već na samom startu nastavka posle asistencije Denisa Davidova, a drugi u 78. minutu, kada se u ulozi "pakera" našao Patrik Ebert.

Kada je sve već bilo rešeno domaćin je uspeo da ublaži poraz, a strelac jedinog pogotka za Jurija Semina bio je Ibrahima Niase. Ipak to nije bilo sve od aktera ovog izuzetno uzbudljivog meča. Praktično tek što su krenuli sa centra gosti su i definitivno dotukli domaćina i to pogotkom Movsisjana.

Spartak je na ovaj način prekinuo niz od tri utakmice bez pobede u elitnom rangu ruskog fudbala i posle dva poraza od Arsenala i Rostova konačno osvojio tri boda. Naredne dve utakmice igra na svom terenu i to dva derbija protiv Rubina i Zenita.