""

Prokletstvo remija je okončano: Monako izbušio Tuluz, uličarsko šibanje Dirara i Kana Bijika i gluma za Oskara (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.05.15. | 19:10

Neverovatne scene na stadionu Luj II...

Monako se nedavno od Lige šampiona oprostio u četvrtfinalu, a priliku da ponovi i popravi utisak imaće vrlo verovatno već naredne sezone. Kneževi su rutinski savladali Tuluz i sada ih samo četiri boda u poslednja tri kola dele od karte za kvalifikacije u elitno takmičenje – 4:1

Ovim trijumfom ekipa Leandra Žardima konačno se „omrsila“, pošto je prekinula crnu seriju od pet utakmica bez pobede na stadionu Luj II (četiri vezana remija). Da fudbaleri Monaka žarko žele da se izvuku iz nezavidne situacije bilo je jasno još od samog starta utakmice, pošto su Kneževi krenuli u potpunu ofanzivu. To se vrlo brzo isplatilo, pošto je Bernardo Silva već u 9. minutu topovskim udarcem doneo prednost domaćinu.

Međutim, gosti su imali spreman odgovor. U 26. minutu Martin Brajtvajt stuštio se ka golu Monaka, pretrčao i više od 70 metara i loptu plasirao ispod Danijela Subašića, kao da je učinio iz koraka...

Ali, Monaku je bilo suđeno da na odmor ode sa golom prednosti. U samom finišu prvog poluvremena Antoan Marsijal bio je precizan sa bele tačke, nakon što je isceniorao penal i faul protivničkog igrača, a šapu na tri boda stavio je Žoao Mutinjo u uvodnom delu drugog poluvremena.

Monotonu i jednostranu igru u „avliji“ tima iz Kneževine prekinulo je uličarsko ponašanje Nabila Dirara i Žan Armela Kana Bijika, koji su se prvo propisno izudarali, da bi ofanzivni vezista Monaka odglumio udarac u glavu, za Oskara! Igrao se 80. minut utakmice, a sudija je bez previše oklevanja pokazao put u svlačionici dvojici izgrednika...

U samom finišu utakmice srpski internacionalac Aleksandar Pešić propustio je ogromnu priliku, kada je njegov udarac glavom sa 11 metara prošao tik pored leve stative, a odmah po završetku ove akcije usledila je kazna - Valer Žermen ispisuje poslednje poglavlje ovog susreta.

LIGA 1 - 35. KOLO

Mec - Marselj 0:2 (0:1)