"Ruben Pardo"

Projektil Rubena Parda zaustavio Malagin put ka Evropi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 04.04.15. | 23:57

Sosijedad ne zna za poraz na La Rosaledi devet godina

Ruben PardoŠanse Malage da od jeseni igra u Ligi Evrope drastično su opale. Klub iz Andaluzije prekinuo je mini-seriju od dva trijumfa na La Rosaledi i remijem sa Sosijedadom izgubio korak u trci sa Viljarealom za mesto mesto koje vodi u utešno evropsko takmičenje - 1:1.

Sve je moglo da bude drugačije, pošto je tim Havija Garsije sve vreme diktirao ritam, stvarao i propuštao šanse i početkom drugog poluvremena poveo golom Hosea Resija, koji je centaršut Samu Kastiljeha iz slobodnog udaraca prosledio Hose Resio i nagovestio da bi domaćin mogao do het-trika pobeda, kojim bi izvršio pritisak na igrače Žute podmornice pred njihovo nedeljno gostovanje na Mestalji.

Činilo se i da će to biti još jedno tužno veče sa ekipu Dejvida Mojesa, koja se ove sezone specijalizovala za pobede nad najvećima (Barselona, Real, Atletiko, Valesnija), a gubila bodove u duelima sa sebi ravnima ili timovima iz donjeg doma tabele. To se ovoga puta, ipak, promenilo, najviše zbog projektila koji je sedam minuta pre kraja ispalio Ruben Pardo i prvim golom u sezoni postao šesti različiti strelac ekipe iz Baskije u poslednje četiri utakmice.

Inače, ovim remijem Sosijedad je nastavio sjajan niz na utakmicama u Andaluziji, jer za poraz na stadionu Malage ne zna od 25. oktobra 2006. godine