""

Projektil Lemara, pa majstorija Mutinja: Monakov pobednički marš Lorijanom (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 17.01.16. | 15:59

Rutinski trijumf Kneževa - 0:2

Monako je konačno bio pravi na gostovanju. Ekipa Lenarda Žardima bez većih problema stigla je do tri vredna boda u Lorijanu i zasela na drugu poziciju Lige 1, koja joj po kvalitetu objektivno i pripada - 0:2 (0:0).

Kneževima je u ovom meču išlo baš sve onako kako su i planirali. Mladi Tomas Lemar je u 53. minutu načeo mrežu domaćih i to pravim projektilom koji je dva puta uzdrmao prečku domaćeg gola, a onda je sve bili prilično lagano.

Lorijan je bio prinuđen da se značajno otvori, pa su gosti čekali svoju priliku da dokusure rivala. Nju je ubrzo dočekao najveći majstor u ovoj ekipi Žoao Mutinjo, koji je u 57. minutu iz slobodnog udarca na majstorski način postavio konačan rezultat ovog meča.

Lorajan je uprkos porazu još uvek prilično daleko od opasne zone, dok je Monako zaseo na mesto koje ga vodi u Ligu šampiona naredne godine, a pokušaće da ga učvrsti narednog vikenda protiv Tuluza.

LIGA 1 – 21. KOLO:

Nica – Anže 2:1 (0:1)