Vreme čitanja: 2min | sub. 07.11.15. | 23:55

Što je na svojoj koži večeras osetio Hetafe Stefana Šćepovića. Sjajni Betis slavio u Malagi

Blistaju: Igrači Eibara

Eibar je nastavio pobedonsoni niz u Primeri i sada je jasno da će im ova druga sezona u elitnom rangu španskog fudbala biti još bolja nego debitantska prošla.

Trijumfom nad Hetafeom na svom terenu (3:1), sjajni tim se probio na visoku šestu poziciju, sa realnim šansama da se bori za plasman u Evropu do kraja sezone.

Serhio Enrih je doveo domaćina u vođstvo nakon 15 minuta igre, ali je u 22. Rodrigez poravnao ma 1:1. Ipak, na isteku prvih pola sata Enrih je po drugi put matirao golmana gostiju Guaitu i vratio prednost domaćinu. Utakmica je odlučena u 60. minutu. Suarez je skrivio penal i dobio crveni karton, a Saul Berhon je sa bele tačke postavio konačnih 3:1 za Eibar.

Stefan Šćepović nastupio je za Hetafe na ovom meču, ušao je u igru u 71. minutu, ali je bio bez konkretnog učinka.

Dobar posao večeras je odradio i Rajo Valjekano koji je savladao Granadu sa 2:1 u predgrađu Madrida. Blistao je Havi Gera, koji je sa dva gola u uvodnih deset minuta stigao do sjajne brojke od šest pogodaka na poslednjih osam utakmica Pčelica u Primeri. Sve što su gosti uspeli da urade na ovom meču bio je počasni pogodak Babina u 53. minutu, inače treći njegov u sezoni, a sva tri je, verovali ili ne, ovaj fudbaler postigao glavom posle prekida.

Deportivo se zadovoljan vratio sa gostovanja u Valensiji gde je uzeo bod protiv Levantea (1:1). Lukas Perez je u 22. minutu potvrdio da je u sjajnoj formi jer je stigao do petog gola na poslednjih sedam utakmica, ali je čast domaćina spasao Kamarasa nakon slobodnog udarca u 53. minutu.

U poslednjem meču večerašnjeg programa Betis je kao gost slavio u Malagi pogotkom Rubena Kastra sredinom drugog poluvremena. Igrao se 64. minut, Varela je sjajno uposlio Kastra, a ovaj se stuštio ka mreži domaćina i matirao Karlosa Kamenog za trijumf Zelenih iz Sevilje i vrlo izvesno smenu trenera Malage Havija Garsije.