"Andrej Prepelica"

Prepelica ulovio Botošani sa dva pogotka: Steaua je nedodirljiva u Rumuniji (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 01.12.14. | 21:37

Vezista postigao prve golove u ligi, lider šampionata beži prvom rivalu sedam bodova

Andrej PrepelicaLako je Steaui da se šepuri na vrhu tabele rumunskog prvenstva kada u svojim redovima ima Prepelicu Andreja Prepelicu. Vezista je sa dva gola pomogao šampionu Rumunije da dođe do pobede na gostovanju Botošaniju i utvrdi prvu poziciju svog tima – 0:2 (0:1).

Vezista do sada nije postigao nijedan gol u ligi iako je odigrao skoro sve utakmice u prventsvu, ali je sve to nadoknadio protiv Botošanija. Prvo je u 31. minutu povukao loptu po levoj strani, odigrao do Lucijana Sanmarcena koji je potom zavrnuo loptu, a Prepelica je golom završio akciju koju je započeo.

Botošani nije bio lak protivnik i nije se predavao, a gosti su tek u 88. minutu rešili pitanje pobednika i opet je Prepelica bio strelac, samo ovog puta je ušao u kazneni prostor, defanzivci domaće ekipe su mu ostavili previše prostora i za to je ispaštao golman ekipe pošto je morao da vadi loptu iz mreže.

Steaua je sada povećala prednost u odnosu na drugoplasiranu ekipu Kluža i razlika između lidera i prvog pratioca je sedam bodova.

LIGA 1 - 16. kolo:

Konkordija - Gaz Metan 2:0 (0:0)