"Blej Grifin"

Pol i Grifin kao streljački vod - Klipersi nikad luđi! Adetokunbova perfekcija, Filadelfija ponovo liči na NBA tim (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | uto. 22.11.16. | 09:01

Bjelica vrlo dobar

Blej GrifinKris Pol i Blejk Grifin kao na strelištu. S tim da se ponekad učini da ne mogu da promaše. U noći između ponedeljka i utorka još jedna ubitačna partija ovog tandema. Obojica su ubacili po 26 poena s tim da je Pol imao i 12 asistencija. Toronto je imao raspoložene Kajla Lourija i Demar Derozan, ali objektivno nije imao šanse protiv LA Klipersa - 123:115.

Deandre Džordan je pobedi značajno doprineo sa 17 poena i 15 skokova, Džej-Džej Redik je dodao 20 koševa, pa su Klipersi prekinuli crnu seriju od četiri poraza u sudarima s Torontom i popravili sopstveni najbolji učinak kad je početak sezone u pitanju. Trenutno imaju skor od 13 pobeda i dva poraza pošto su u poslednjih 11 utakmica dobili 10. Doduše, sad sledi turneja tokom koje će Klipersi odigrati šest utakmica na strani, ali ne treba zaboraviti da ih je toliko bilo i u dosadašnjem toku sezone i da su svih šest gostovanja pripala timu iz Los Anđelesa.

Inače, protiv Toronta su Klipersi vodili i sa 17 poena razlike u drugom poluvremenu, ali je Louri, manje od minuta pre kraja, trojkom primakao goste na 115:119. Samo da bi Redik sa četiri slobodna bacanja odveo Kliperse u mirne vode. Louri je ukupno ubacio 27 poena, a Derozan 25, značajno ispod ovosezonskog proseka od 31,4 po utakmici.

Individualno, veče je obeležio Janis Adetokunbo koji je ubeležio prvi tripl-dabl sezone i sa 21 poenom i po 10 skokova i asistencija vodio Milvoki do pobede od 93:89 nad Orlandom. Adetonkubo je bio neuhvatljiv, mada je iz igre šutirao polovično (6/13), ali sa penala bez greške - 9 od 9. Stigao je i da ukrade pet lopti i ubeleži tri blokade!

Džabari Parker je bio najefikasniji sa 22 poena - postigao je pet trojki, iako je u meč ušao sa sve skupa 10 u celom dosadašnjem toku sezone. U gostujućem timu odskočio je Serž Ibaka sa 21 poenom. Elfrid Pejton je dodao 18, ali je baš on ispustio pet od čak 24 izgubljene lopte Orlanda.

Minesota je na domaćem terenu izgubila od Bostona sa 93:99, iako je Karl-Entoni Tauns dominirao pod obručima sa 27 poena i  18 skokova. Nemanja Bjelica je bio više nego solidan sa 10 poena za svega devet minuta na parkeru. Međutim, sve je to bilo nedovoljno za Ajzeu Tomasa (29) i Ala Horforda.

Za kraj, izdvojićemo i Filadelfiiju, koja je uz 22 poena Džoela Embida savladala Majami sa 101:94 i - verovali ili ne - vezala i drugu uzastopnu pobedu! Možda nekome zvuči smešno, ali to se Siksersima, koji su poslednjih sezona nervirali ljubitelje košarke "tankovanjem", odnosno svesnim žrtvovanjem rezultata zarad pikova na drafu, nije desilo od marta 2015. godine.