""

Pogodi ko sam! 8-0-0, 23:2, 24...

Vreme čitanja: 2min | ned. 02.10.16. | 16:34

Niko u Evropi, računajući desetak najjačih liga, posle ovog vikenda neće imati ovakav učinak...

Kako stvari stoje Fajenord će posle ovog vikenda ostati jedini klub u desetak najjačih liga Evrope sa maksimalnim učinkom! Tim Đovanija van Bronhorsta slavio je na još jednom gostovanju i pokazao da se brzo opravio od onog poraza u Istanbulu u Ligi Evrope: Viljem II - Fajenord 0:2. Tabela: Fajenord prvi, skoro: 8-0-0, 23:2, 24 boda!

Strahovali su u Roterdamu od gostovanja u Tilburgu jer su tamo izgubili četiri puta u poslednjih sedam utakmica, ali izgleda da je ova ekipa Fajenorda definitivno sazrela da ide do kraja - do titule.

Ubedljivije nego što to rezultat govori nekadašnji šampion Evrope protutnjao je stadionom Kralja Viljema. Letošnje pojačanje iz Kopenhagena Nikolaj Jorgensen pokazao je još jednom da je pun pogodak i šestim pogotkom u Erediviziji u 16. minutu izjednačio se na prvom mestu liste strelaca sa Turčinom Unalom iz Tventea.

Novu, sedmu asistenciju u sezoni (više ih ima samo njegov saigrač Tornstra sa levog krila, osam) zabeležio je Bilal Basačikoglu posle lepog prodora po desnoj strani.

Viljem je satim jedno vreme pružao solidan otpor, da bi u 76. minutu konačno položio oružje - 0:2. Renato Tapija, momak koji je ušao sa klupe umesto Dirka Kajta prošetao se kroz odbranu domaćina i stavio tačku na ovu utakmicu...

Sa samo dva primljena gola u prvih osam kola Fajenord je izjednačio sjajan defanzivni start iz slavnih dana, sezona 1972/73, ali mnogo važnije od tečinjenice jeste da se Van Bronhorstov tim učvrstio na prvom mestu, da ponovo ima pet bodova više od drugoplasiranog Ajaksa i da je na maksimalan način iskoristio kiks PSV-a i jučerašnji remi sa Herenvenom.