"Navijači Zenita su zadovoljni otišli kućama"

Petrovski je uživao; Zenit – Pasoš 4:2 (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 28.08.13. | 19:41

I majstoriju Danija kavu bismo mogli da gledamo iznova i iznova

Navijači Zenita su zadovoljni otišli kućamaSve je bilo odlučeno još u prvom susretu u Portugalu, pa je Zenit u revanšu sa Pasoš Fereirom mogao da se opusti i publici pruži meč za uživanje. Rutinskih 4:2 (1:0) uz jedan vanserijski gol Danija, najboljeg igrača susreta.

Ništa neobično s obzirom da je Dani još kao fudbaler Maritima, a kasnije i Sportinga imao prilike da upozna Pasoš. Iako u šest dosadašnjih susreta sa Žutima nije postigao niti jedan gol.

Danas – dva komada. Prvi u 29. minutu, kada je na povratnu Igor Smoljnikova iz prvog kontakta sa loptom izbacio naivnog čuvara i loptu zakucao iza leđa golmana Degraa. Međutim, tek je drugi gol Danija pokazao svo umeće ovog fudbalera. Solo prodor (Aleksandar Buharov se pametno sklonio jer je bio u ofsajdu) i maestralan i matematički precizan lob preko Degraa za 2:0.

Gol koji bismo mogli da gledamo iznova i iznova.

Posle tog 48. minuta usledila je jurnjava dva tima po celom terenu, pa je publika na stadionu Petrovski mogla da uživa u za ovu fazu takmičenja retko otvorenu utakmicu.

Do kraja meča pogađali su i Buharov i Andrej Aršavin sa penala za Zenit, te Manuel Žoze i Karlao za goste. Ali, pamtićemo "lepoticu" Danija

Bolji tim ide tamo gde mu je realno i mesto. Ukupan rezultat od 8:3 nedvosmisleno ukazuje na to.