Petrovac preživeo, Lovćen se vratio u elitu

Vreme čitanja: 1min | ned. 03.06.18. | 20:19

Golom Marka Đurovića iz penala cetinjski klub osigurao pobedu za mesto u Prvoj ligi

Fudbaleri Lovćena sa Cetinja i Petrovca igraće sledeće sezone u Prvoj ligi Crne Gore. Lovćen je u Golubovcima, u revanšu baraža savladao Kom sa 2:1 i posle godinu dana se vratio u elitno društvo. Prva utakmica u podgoričkom naselju Zlatica završena je bez golova.

Lovćen je do trijumfa došao golovima Željka Markovića u 22. i Marka Đurovića u 57. minutu iz penala. Strelac jedinog pogotka za Kom bio je Božidar Đukić u 42. minutu.

U drugom današnjem meču Petrovac je u revanšu na svom terenu protiv Mladosti iz Lješkopolja remizirao 2:2. Opstanak u Prvoj ligi obezbedio je zahvaljujući pobedi u prvom meču od 3:0.

Domaćin je poveo golom Miloša Kalezića u 44. minutu, ali je Jasmin Muhović golovima u 53. i 56. minutu doneo preokret.

Konačan rezultat postavio je Stefan Đorđević u trećem minutu sudijske nadoknade.