Petarda Porta! Zmajevi pucali iz svih oružja

Vreme čitanja: 1min | sub. 25.10.14. | 23:21

Porto odirgao najbolji meč u sezoni i nastavio da prati Benfiku

Erera i Kazemiro slave

Konačno je i Porto pružio partiju kakva se od njega očekuje. Popularni Zamjevi su u gostima pregazili Aruku sa 5:0 i prišli lideru Benfiki na bod zaostatka.

Lopetegijeva ekipa je očigledno uhvatila pravi ritam, pa je posle tesnih trijumfa nad Bragom i Bilbaom usledila partija u kojoj je demoliran slabašni rival. Trener portugalskog velikana je izveo izuzetno ofanzivnu formaciju sa Martinezom, Kvinterom, Braimijem i Teljom. Upravo je mladi Kolumbijac Kvintero otvorio seriju golova. Momak kojeg porede sa Hamesom Rodrigezom je postigao fenomenalan gol udarcem sa 25 metara u 24. minutu.

Potom je Martinez ugurao loptu sa dva metra posle sjajnog prodora Braimija. Do odlaska na poluvreme, već je bilo 3:0 za Zmajeve pošto je Kazemiro udarcem glavom posle kornera pogodio mrežu domaćeg tima.

U nastvku je Martinez postigao drugi gol na meču posle prodora Telja, da bi tačku stavio novajlija Vensan Abubakar posle brzopotezne akcije gostiju.