"Ždrepci razočarani"

Pet minuta ludila u Augzburgu!

Vreme čitanja: 1min | ned. 28.02.16. | 17:19

Ždrepci prosto ne znaju van Menhengladbaha...

Ždrepci razočaraniU Menhengladbahu je pao i Bajern, ali čim istrče vani strah se uvuče u noge fudbalera Borusije. Augzburg je to iskoristio da se u 23. kolu Bundeslige još malo odmakne od zone ispadanja - 2:2 za nastavak Borusijinog čekanja na pobeda na gostovanjima.

Poslednja je u prvenstvu Nemačke ostvarena još u oktobru u Berlinu, a ovo u Augzburgu je već peto na kome su Žrepci ostali kratkih rukava. Iako su dobro počeli pošto je Rafael u 33. minutu pogodio za inicijalno vođstvo gostiju i tako postao prvi igrač u ovoj sezoni Bundeslige koji kraj imena ima dvocifren broj i golova i asistencija.

Međutim, taj podatak pamtiće samo Rafaelovi najverniji obožavaoci. U istoriji će ostati upisan konačan rezultat, a on je plod ludih pet minuta početkom drugog poluvremena. U tom kratkom vremenskom intervalu Alfred Finbogason i Kajubi prvo su preokrenuli rezultat u korist Augzburga, da bi Fabijan Džonson skrojio tih 2:2 za kraj.