""

Pep, kaješ li se zbog Vajzera?

Vreme čitanja: 2min | sub. 24.10.15. | 20:14

Mladi bek sjajnu partiju krunisao golom protiv Ingolštata za novi trijumf Herte

Herta definitivno igra jednu od najboljih sezona u poslednjoj deceniji! Tim iz Berlina oporavio se od šokantnog poraza u Gelzenkirhenu golom u 93. minutu u prošlom kolu i s tri boda na gostovanju Ingolštatu (1:0) dokopao se petog mesta na tabeli.

Trenutak odluke dogodio se u 10. minutu utakmice, a junak pobede gostiju je mladi bek Mičel Vajzer koji je uz malo sreće i kroz noge jednog defanzivca domaćeg tima pronašao lopti put do mreže. Vajzer igra sjajno u dresu Herte, ovo je njegov drugi gol i stiče se utisak da ga se Pep Gvardiola prilično lako odrekao letos.

Herta je bila bolja u tom privom delu i potpuno zasluženo ga rešila u svoju korist, a drugom se uglavnom branila, pogotovo u poslednjih petnaestak minuta, kada je Ingolštat krenuo na sve ili ništa. Napadali su domaći iz svih oružja, stvorili nekoliko povoljnih šansi, ali ipak nisu uspeli da ostanu neporaženi pred svojim navijačima. Ovo je njihov treći neuspeh kod kuće u petoj utakmici.

Ingolštat u narednom kolu ide na noge Šalkeu, dok momci uz Berlina dočekuju zahuktalu Borusiju iz Menhengladbaha.