"Birmingem-Vulverhempton"

Penal nad Žigićem nedovoljan za Birmingem

Vreme čitanja: 2min | pon. 01.04.13. | 18:12

Srpski internacionalac oboren u 94. minutu za najstrožu kaznu, ali vremena za preokret protiv Vulverhemptona nije bilo (3:2). Kardif rutinski

Birmingem-Vulverhempton

Vulverhempton polako, ali sigurno korača ka sigurnoj zoni. Pobedom protiv Birmingema u gostima rezultatom 3:2 Vukovi su vezali treći uzastopni trijumf koji im je doneo beg iz opasne zone.

Sve je već bilo rešeno posle prvih 45 minuta u kojem su gosti stekli nedostižnih tri gola razlike. Svojim prvim golom u sezoni Stiven Hant je u 20. minutu doveo goste u vođstvo. Na 2:0 je povisio najbolji strelac Vukova Silvan Ebanks-Blejk koji je odlično iskoristio centaršut Doertija i matirao nemoćnog Batlanda. Igrao se 27. minut. Samo devet minuta kasnije golman Plavaca je srušio kapitena Vulverhemptona Kevina Dojla u kaznenom prostoru, a za sudiju Bojesona nije bilo dileme. Pokazao je na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Ebanks-Blejk i postigao svoj 14 gol u sezoni.

Birmingem je u nastavku krenuo silovito što mu se isplatilo već u 54. minutu kada je O'Hara faulirao Tomasa u kaznenom prostoru, a Vejd Eliot sa penala smanjio rezultat na 3:1. Birmingem je i u nastavku diktirao tempo, bio bolji rival, ali jedino što je domaći tim uspeo da uradi jeste da smanji rezultat u 94. minutu. Strelac je ponovo bio Eliot posle odbitka iz jedanaesterca. Prethodno je Žigić oboren u kaznenom prostoru. Na kraju zaslužena pobeda Vulvsa koji su se probili na 19. mesto sa 48 bodova dok je domaći tim pao za jedno mesto i trenutno su 11. sa 52 boda.

Pobedom protiv Blekburna rezultatom 3:0 fudbaleri Kardifa su i te kako popravili raspoloženje koje je poljuljano posle neočekivanog poraza od Piterbora u prethodnom kolu (2:1)

Velšani su do vođstva došli pred sam kraj prvog poluvremena zahvaljujući nekadašnjem napadaču Mančester junajteda Frejzeru Kembelu. Odličnu asistenciju Krejga Belamija u 39. minutu Kembel je iskoristio i glavom matirao golmana Blekburna Kina koji je zbog povrede napustio teren u 53. minutu. Umesto njega na teren je ušao rezervni golman Gžegož Sandomierski, kojem je ovo bio debitantski nastup za Blekburn. Poljak ipak nije uspeo da sačuva mrežu na debiju obzirom da je Džo Mejson u 86. minutu povisio na 2:0, da bi konačan rezultat postavio Vitingam u 90. minutu pogotkom sa bele tačke.

Kardif je ostao na prvom mestu sa 78 bodova dok je Blekburn pao na 20. mesto sa 47 bodova koliko ima i davljenik Hdersfild koji je prvi ispod crte.