""
""

Partizan bi ovo trebalo da iskoristi: Odbrana Steaue puca po šavovima! Tandem iz Kluža spasao stvar (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 22.07.15. | 22:27

Rumuni preživeli pravu dramu pošto su u Bukureštu izgubili od Trenčina 2:3, ali su se ipak plasirali u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona

Ipak Steaua! Rumunski velikan preživeo je dramu u pravom smislu te reči, ali je na kraju okršaja sa Trenčinom ipak podigao ruke u vis u znak konačnog trijumfa i zakazao dvomeč sa Partizanom u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona. Prvak Slovačke je u Bukureštu slavio 3:2, ali s obzirom da je prošle sedmice izgubio na svom terenu 0:2 crno-beli će narednog utorka gostovati pred praznim tribinama Nacionalne arene.

A prema svemu viđenom večeras trebalo bi da ima lepu šansu da već u prvom susretu zabeleže povoljan rezultat, je Steaua nije ni senka ozbiljne ekipe kakva je bila u prethodne tri sezone. Tim Mirela Radoja mučio se u svim fazama igre, ispoljio na desetine grešaka u odbrani i sem naleta na početku drugog poluvremena, kad je uspeo da za tri minuta nadioknadi dva gola zaostatka, nije oduševio.

Oba gola za Steauu na ovom meču postigli su fudbaleri koji su u letnjem prelaznom roku došli iz Kluža. Najpre je pravom bombom sa 25 metara Suli Munir iz Gane pocepao mrežu Trenčina u 57. minutu, da bi Francuz Gregori Tade u 60. iskoristio jedanaesterac posle prekšaja Čoglija nad Alžircem Armunom.

Ono što je ohrabrujuće po crno-bele, koji su na ovom meču imali izvidnucu u vidu pomoćnih trenera Ilije Stolice i Gorana Sretenovića, jeste utisak da je odbrana lošiji deo Steauinog tima. Toliko loš da je trener Radoj već posle 35. minuta morao da menja štopera Varelu, u trenucima kad je Trenčin vodio 2:0, golovima Brazilca Veslija i Beroa, uz napomenu da je vezista gostiju u 19. minutu povredio organizatora igre domaćeg sastava Stančijua, koji je zbog toga morao da napusti teren.

Činilo se da će posle 2:2 Steaua lako privesti meč kraju, pogotovu što je Milan Rundić u 74. minutu zaradio drugi žuti karton, ali Trenčin je opet pritisnuo, deset minuta kasnije preko Veslija dao i treći gol, međutim, snage za još jedan, koji bi značio megdan sa Partizanom, nije imao.

Steaua je igrala u sastavu: Kožočaru - Pap, Varela (od 35. Rapa), Toska, Giljerme - Breveld, Munir - Popa, Stančiju (od 19. Armun), Kipčiju - Tade.

Astana – Maribor 3:1 (prvi meč 0:1)