"Vidal"
"Vidal"

Parma se ne oprašta bez poslednje reči: Senzacija na Enio Tardiniju, fenjeraš srušio šampiona! (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 11.04.15. | 19:50

Alegri je čuvao tim za Monako. Na klupi za rezerve našli su se Bonuči, Evra i Morata, dok u konkurenciji za prvi tim nisu bili Bufon, Barzalji, Pirlo, Pogba i Tevez, ali to ne umanjuje slavlje borbenog sastava Roberta Donadonija - 1:0.

Vidal

Parma se definitivno neće oprostiti bez poslednje reči. Iako im je klub gotovo pred gašenjem i već odavno je rezervisao put u beznađe, igrači Parme kao da pokazuju da su po kvalitetu daleko iznad trenutne pozicije na tabeli. Izabranici Roberta Donadonija savladali su aktuelnog, a sasvim izvesno i budućeg šampiona Italije, Juventus, na svom Enio Tardiniju, i zadali mu ozbiljan šamar pred prvi meč četvrtfinala Lige šampiona sa Monakom u Torinu - 1:0 (1:0).

Pobedonosni pogodak za domaće postigao je mladi Argentinac Hose Mauri u 60. minutu. Njegovoj fantastičnoj egzekuciji sa linije šesnaesterca prethodio je perfektan kontranapad domaćeg tima i besprekorna asistencija Isaka Belfodila, pa Storari na gol liniji nije imao nikakve šanse.

Alegri je čuvao tim za Monako. Na klupi za rezerve našli su se Bonuči, Evra i Morata, dok u konkurenciji za prvi tim nisu bili Bufon, Barzalji, Pirlo, Pogba i Tevez.

Dama je i pored toga imala kontrolu lopte i diktirala tempo, ali je domaćin sačekao svoju šansu i uspeo da je iskoristi.

Trostrukom uzastopnom šampionu Italije ovo je bio prvi poraz još od 29. oktobra prošle godine kada je poražen od Đenove, dok je Parma prvi put ove sezone uspela da veže dve pobede.

Đenova je zadala novi težak udarac Kaljariju u borbi za opstanak, pošto je na svom Luiđi Ferarisu slavila sa rutinskih 2:0.

Pogotke za domaći tim postigli su Nijang i Falke u 52. i 58. minutu, čime se sastav Đanpjera Gasperinija izjednačio na osmom mestu Serije A sa Milanom.