""

Pajeova bomba spasila Marselj (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sub. 01.04.17. | 19:00

Nova lepotica Paje iz slobodnog udarca, Dižon ipak odneo bod sa Velodroma

Dimitri Paje opet je junak Marselja. Sjajni vezista postarao se danas da Olimpik ostane neporažen u duelu sa davljenikom Dižonom. Bilo je 1:1 u utakmici 31. kolu francuske Lige 1. Ostala je ekipa Rudija Garsije u trci za mesto u Ligi Evrope, a sa druge strane Dižon će i dalje morati da se muči u borbi za opstanak.

Utakmicu na stadionu Velodrom obeležio je Pajevog izjednačujući pogodak u 48. minutu. Bila je to prava lepotica iz slobodnog udarca sa 30 i kusur metara. Golman Dižona Baptist Rejne nije mogao ništa da uradi.

Ako se gleda broj stvorenih prilika i šuteva ka golu, jasno je da je Marselj ostao kratkih rukava, pošto je zaslužio da osvoji sva tri boda.

Zanimljivo, oba pogotka na utakmici bila su delo fudbalera Marselja, jer je Dižon poveo u završnici prvog poluvremena autogolom Gregorija Sertiča.

I još jedan podatak koji svedoči da Dižon ipak nije naivna ekipa. Naime, ovo je tom timu bila 10 uzastopna utakmica u gostima na kojima je zatresao mrežu. Samo Monako trenutno ima duži niz u Ligi 1.