""
""

Osnovani 2008, u Premijer ligu ušli 2010, a danas u 88. minutu ostali bez Lige šampiona! Armejci slave Vernbluma! (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sub. 30.05.15. | 14:57

Krasnodar doživeo pravu tragediju u poslednjem kolu ruskog šampionata

Super zanimljiva završnica prvenstva Rusije! Možda se nije očekivalo da će baš ovako biti, jer je ekipi CSKA bila potrebna pobeda kako bi overili Ligu šampiona i u tom slučaju ih nijedan drugi rezultat ne bi zanimao, ali Armejci su sve do 88. minuta gubili u Rostovu i bili pred ponorom, kada se odjednom sve zaokrenulo.

U derbiju kola Dinamo iz Moskve dočekao je Krasnodar koji je vrebao iz prikrajka i čekao eventualni kiks CSKA, kako bi se dokopao plasmana u LŠ. Dva tima imala su isti broj bodova, ali pošto se u Rusiji u takvoj situaciji gleda broj pobeda, Moskovljani su bili u velikoj prednosti. Ipak, Rostov se borio za opstanak i poveo je u 45. minutu golom iz penala. U tom trenutku na meču Dinamo - Krasnodar bilo je 1:1 i takvi rezultati garantovali su Krasnodaru toliko željeno drugo mesto. Igrali su se poslednji trenuci u Rostovu i napetost je dostigla vrhunac, a onda je Vernblum u 88. minutu doneo neopisivu radost gostujućim navijačima. Izjednačio je na 1:1, gurnuo domaćina u baraž i svom timu trasirao put do elite.

Premalo vremena ostalo je Krasnodaru da u Moskvi bilo šta promeni. S druge straner, ni Dinamo nije bio ravnodušan jer mu je bod garantovao plasman u Ligu Evrope. Ostalo je 1:1 i fudbalerima gostiju nije preostalo ništa drugo nego da popadaju po terenu. Samo dva minuta delilo ih je od Lige šampiona. Pre sedam godina su osnovani, pre pet su ušli u Premijer ligu, a evo naredne jeseni mogli su među sam evropski krem. Neće biti lako oporaviti se od ovakvog udarca...

Krasnodarska bajka: Kako je ruski Mišković poremetio
planove moskovskim velikanima i uplašio Zenit

A mogao je Krasnodar sve da reši mnogo ranije. Jer da su gosti iskoristili dve kolosalne šanse koje su imali (jedna sredinom prvog poluvremena, druga u 62. minut), kada su sami izlazili pred gol rivala, sada bi verovatno pevajući napuštali Moskvu.

Pogledajte i kako su Armejci došli do tog zlatan vrednog gola. U akciji je, pre centaršuta, tamo na desnoj strani, učestvovao је i srpski reprezentativac Zoran Tošić...

Dakle, u Ligu šampiona direktno ide Zenit, dok će CSKA tu privilegiju morati da zaradi kroz kvalifikacije. U Ligu Evrope plasirala se Lokomotiva, kao pobednik Kupa Rusije, a po plasmanu Krasnodar i Dinamo. U niži rang ispali su moskovski Torpedo i Arsenal, dok će u baraž moratio Rostov i Ural.

Prvi strelac lige Brazilac Hulk iz šampionskog tima sa 15 pogodaka.