"Jokanović"

Osmica Bornmuta u Birmingemu, Jokan propustio kiks Derbija za povratak na vrh

Vreme čitanja: 2min | sub. 25.10.14. | 18:19

Milanič gura Lids u opasnu zonu pošto ni šesti meč zaredom nije ostvario pobedu

JokanovićKakav dan u Čempionšipu…  Bornmut je deklasirao Birmingem sa 8:0, Slaviša Jokanović je sa Votfordom odigrao nerešeno sa Midzbroom u gostima - 1:1, i tako propustio priliku da se vrati na čelo tabele pošto je Derbi kiksnuo kod kuće protiv Vigana – 1:2, a Darko Milanič gura Lids u opasnu zonu pošto ni u šestom meču zaredom ne zna za trijumf - Vulverhempton je slavio sa 2:1.

Birmingem je bio u problemu od samog početka meča. Pitman je već u 3. minutu doveo Bornmut u vođstvo, a kada je domaćin četiri minuta kasnije ostao bez igrača pošto je Edgar zaradio direktan crveni karton sve je praktično bilo jasno. Goleadu je nastavio Vilson, a Pju je ostvario het-trik, a zatvorio dvostruki strelac Renti. Nemoć bivšeg kluba Nikole Žigića ogledao se i u tome što ni penal nisu uspeli da iskoriste. jer je Kedis u 55. minutu promašio barem počasni gol.

Votford je bio blizu prvog poraza posle osam uzastopnih mečeva. Midlzbro je poveo u 49. minutu preko Martineza, a izjednačenje i bod je doneo Dini u 61. minutu. Slaviša Jokanović je upravo ovog igrača hvalio, a on je zaslužan za ostanak na drugoj poziciji u Čempionšipu.

Darko Milanič, kako stvari stoje, neće se dugo zadržati na klupi Lidsa. Slovenački stručnjak ni u šestom pokušaju nije ostvario pobedu, štaviše doživeo je treći poraz i to kod kuće od Vulverhemptona.
“Zašto smo ga odabrali? Nemam pojma. Treneri su poput lubenice. Tek kad je otvoriš saznaš kakva je. Njegovi kvaliteti? Zgodan je, šta da vam kažem", rekao je pre promocije gazda Lidsa Masimo Ćelino.